piątek, 29 lipca 2016

Całuski z Ustki

Dzwoni telefon. Odbieram.
- Cześć. Jedziesz z nami nad morze?
- Gdzie? - pytam od niechcenia.
- Kołobrzeg albo Ustka, może Darłowo. W sumie D. jest w Ustce.
- Można jechać. Kiedy?
- Jutro. Załatw sobie urlop.
Odkładam słuchawkę. Idę do szefa.
- Szefie, od jutra bym urlop chciała.
- Dobrze - odpowiada.
- Dziękuję!
Szybkie pakowanie i wyjazd. Padło ostatecznie na Ustkę i była to bardzo dobra decyzja. W sumie byli tam już jedni znajomi, dojechaliśmy my, a za nami kolejni znajomi i tak zrobiła nas się spora grupa, a żeby było jeszcze zabawniej, sam mój szef stwierdził, że też jedzie nad morze... do Ustki! Pogoda rewelacyjna. Całe dnie spędzaliśmy na błogim lenistwie. Plażowanie, opalanie, kąpiel w o dziwo ciepłym, czystym Bałtyku, spacery brzegiem morza, podziwianie zachodów słońca oraz śmiech, zabawa na plaży prawie do rana - czysta definicja wakacji. 


Nad Bałtykiem jak jest, każdy widzi :-) Słońce świeci, sprzedawcy się wydzierają, dzieci piaskiem sypią, mewy skrzeczą... W Ustce byłam ostatni raz prawie 10 lat temu. Miasto zmieniło się na lepsze. Więcej ścieżek, skwerków, wszędzie piękne kwiaty, dosłownie dywany kwiatów. Plaża zachodnia nadal urzekająca, niezagospodarowana, mająca w sobie naturalny urok, dzikość. I chociaż wolę nasze polskie morze po sezonie, to chyba bardzo potrzebowałam tego wyjazdu, bo nawet nie przeszkadzał mi tłum, szum, zapach gofrów zmieszany z zapachem kebabów, nawoływanie na kolbę kukurydzy, morze parawanów na plaży, dźwięk z salonów gier, bo w końcu każde morze ma swój urok, ale... nasze jest najlepsze!


3 komentarze:

 1. Ustka jest super! Generalnie uwielbiam polskie morze, ale...tylko i wyłącznie przed lub po sezonie. Strasznie wkurzają mnie parawaniarze. Co zresztą widać na Twoich zdjęciach. To zagradzanie drogi, rezerwowanie miejsca i własny czubek nosa. Chyba się starzeję ;)
  A jeśli chodzi o pozytywy, to polskie morze ma swój klimat. Piękne plaże, urocze miasteczka, długie spacery brzegiem morza... :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Super! Piękne zdjęcia. Nie ma to jak spędzić wakacje nad polskim morzem. Uwielbiam bałtyk i jego klimat. Fajnie, że w naszym kraju mamy takie magiczne miejsce. Owszem, jest również kilka wad jak np. tłumy plażowiczów, ale zawsze mozemy się udać do miejscowości mniej znanych :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Cudownie.... Tesknie za morzem....
  I magnes uroczy :) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń