piątek, 31 marca 2017

Wymarzone wakacje! Jest na nie sposób...

Wiosna za pasem, ani dobrze się nie rozgości, a już będzie lato. Wymarzony czas beztroski, plażowania, biwakowania, wędrówek. Czas nowych przyjaźni, poznawania nowych miejsc, nowych ludzi. Patrzę wstecz na czasy podstawówki i liceum i przypominam sobie jak bardzo wyczekiwałam wakacji. Nie dlatego, że nie lubiłam szkoły, ale dla tych długich dni, dla słońca, dla wypraw w okoliczne lasy, dla pierwszych poważnych wyjazdów.
Pamiętacie Wasze pierwsze wakacje? Dokąd to wyjechaliście? Czy były zamki z piasku na plaży? Czy może pierwszy szczyt górski? A może pod namiot nad jezioro? Ja doskonale pamiętam pierwsze kolonie w Białym Dunajcu. Euforia towarzysząca temu wyjazdowi odcisnęła się niesamowicie w mojej pamięci. Dziś nawet najbardziej odległy zakątek świata nie powoduje takiego wybuchu radości jak wtedy. A wiecie czemu? Bo to były nie tylko pierwsze samodzielne wakacje, ale i pierwsze zarobione pieniądze na wyjazd.
Chyba każdy z nas pamięta swój „pierwszy grosz" i jak dobrze został spożytkowany, ile dał nam radości i poczucia spełnienia, namiastkę dorosłości. Ja zarobiłam na wspomniane kolonie podczas zbierania malin. Oczywiście była to mała część całego kosztu wyjazdu, ale na lody, na pamiątki, na wesołe miasteczko, na kolejkę na Kasprowy, na ciupagę mi spokojnie starczyło. Wyczekujecie wakacji, prawda? Wyczekują ich także Wasze dzieci. A gdyby tak podczas czekania zarobić na wakacyjny wyjazd? Zrobić coś pożytecznego i jeszcze zarobić? Ja miałam swoje maliny, a Wy możecie mieć kokosy z ogólnopolską akcją "Zapracuj na wakacje". Wystarczy zalogować się na  mojewakacje.almatur.pl.


        Akcja polega na umożliwieniu dzieciom i młodzieży na zarobienia na swoje wakacje poprzez zrobienie czegoś pożytecznego. Organizatorem przedsięwzięcia jest Biuro Podróży Almatur  - działające najdłużej w Polsce, które już od 60 lat pokazuje świat turystyki w niebanalny sposób. Biuro jest największym w kraju organizatorem wypoczynku dzieci i młodzieży, corocznie z jego oferty korzysta blisko 25 tysięcy młodych ludzi. Na lato 2017 r. Almatur przygotował blisko 400 obozów tematycznych w 62 miejscowościach na terenie całego kraju. W ofercie znajdują się również zagraniczne obozy młodzieżowe i kursy językowe w kilkudziesięciu państwach świata. 

Na czym to wszystko polega...

Twoje dziecko gra na gitarze? Super! Zrób zdjęcie lub nagraj filmik, a otrzyma 30 zł zniżki. Brało udział w akcji charytatywnej? Udokumentuj to, a zyska dodatkowe 150 zł. W ten sposób każdy uczestnik może zebrać aż 600 zł na wakacyjny wyjazd! A pożytecznych czynności przecież nie brakuje! 
Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nakręcenie krótkiego filmu lub zrobienie zdjęcia pokazującego jak uczestnicy pomagają w codziennych czynnościach domowych, zaprezentowanie swoich zdolności sportowych lub pochwalenie się osiągnięciami w nauce. Następnym krokiem jest zalogowanie się na stronie mojewakacje.almatur.pl poprzez portal społecznościowy Facebook lub podanie adresu e-mail i umieszczenie linku do filmu albo zdjęcia dokumentującego wykonane zadanie. 
Posty dzieci i młodzieży na kanałach Facebook i Instagram, powinny być opatrzone hashtagami #Almatur oraz #zapracujnawakacje i mieć status publiczny. Moderatorzy będą na bieżąco oceniać i przyznawać zniżki na obozy Almatur w sezonie letnim 2017.  Bieżące informacje o akcji oczywiście znajdziecie na profilu na facebook.com/Almatur.

.

Dlaczego warto...

         Gwarantuję Wam, że radość z samodzielnie zarobionych pieniędzy jest duża, a z wyjazdu za taką kasę ogromna, bo wspomnienia z wakacji są bezcenne. Magnes z podróży tak zaczynał. Być może to będzie Wasz pierwszy magnes na mapie świata, ale na pewno nie ostatni. Pamiętajmy, że dobro procentuje, a dobre wzorce warto przekazywać i wpajać, bo to pewna przyszłość. Almatur nie tylko pokazuje, ale także uczy, jak ważne jest poszanowanie pracy, pieniądza, a jeszcze kiedy przekłada się to na podróż, która w końcu uczy, kształtuje nasze życie,  nasze postrzeganie świata i daje akceptacje inności, to można tylko rzec: nie siedź bezczynnie, już teraz działaj na przyszłość, zapracuj na swoje wymarzone wakacje. 

         Ja pracę przy malinach wspominam z nostalgią, bo nie tylko była słodka i smaczna (wiecie co mam na myśli ;-) ), ale i dała mi niezapomniany okres w życiu. Niezapomniane wakacje, miłość do gór i przyjaźnie, które przetrwały do dziś. Daj tę szanse swojemu dziecku, daj tę szansę sobie droga młodzieży. 


*post powstał we współpracy z Almatur


Partnerzy akcji: Brainly (znane w Polsce pod nazwą Zadane.pl), Charaktery, Cogito, mamaDu.
1 komentarz: