sobota, 23 września 2017

Atrakcyjne Czechy - Ścieżka w koronach drzew

Ścieżka w koronach drzew - niesamowita konstrukcja 42,7 metra nad ziemią, genialna wieża widokowa, ciekawy pomysł na weekend, propozycja dla każdego, bo na ścieżkę mogą wejść niepełnosprawni, osoby starsze, małe dzieci, rodzice ze swoimi pociechami we wózkach, alternatywa do nudnych spacerów po mieście, a może kontrowersja, jak to przeczytałam w jednym komentarzu: "nie ma to jak iść po ścieżce zbudowanej z martwych drzew podziwiać... drzewa". Dla mnie wygrywa jednak to pierwsze, bo konstrukcja jest nie tylko drewnianym chodnikiem, ma też cel dydaktyczny i przede wszystkim pokazuje przepiękne widoki osobom, którym w góry ciężko byłoby się dostać. I piszę to ja, osoba z lękiem wysokości, która całą ścieżkę przeszła z duszą na ramieniu i sztywna jak te deski w ścieżce. Widoki są rewelacyjne. Dostrzega się potęgę drzew, dopiero będąc tak wysoko nad nimi. Do tego widoki na góry. Bajka! W czasie spaceru można podziwiać las iglasty i liściasty. Dla odważnych są przejścia - tzw. rogi adrenaliny. Cały czas będą nam towarzyszyć tabliczki, z których można dowiedzieć się dużo o przyrodzie Karkonoskiego Parku. Tabliczki są w języku czeskim i angielskim, ale po pobraniu specjalnej aplikacji są tłumaczone na polski. 


Ścieżka znajduje się w miejscowości Jańskie Łaźnie. Czynna jest cały rok oprócz Wigilii 24 grudnia. Przed ścieżką jest płatny parking. Trasa ścieżki to 1,5 km. Z samej góry można zjechać 50 metrową zjeżdżalnią. Bilet na tę atrakcję kupuje się osobno od razu w kasie lub na samej górze u obsługi. Wszystkie informacje o ścieżce, ceny, godziny otwarcia, znajdziecie w języku polskim TUTAJ


2 komentarze:

  1. Chyba kiedyś słyszałam o tym miejscu, ale nie widziałam zdjęć ze spaceru po niej. Wygląda cudownie. Teraz, jesienią musi być niesamowita.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Teraz w jesienne dni szczególnie pięknie.

      Usuń